Jump to content

Απο Αφρικανο Σε Θαλασσινος


satkingr

Recommended Posts

Άμα θα κολλήσω θα κολλήσω μόνο καμία καμάρα στη μέση.

Κάτι τέτοιο δηλαδή ? :bigemo_harabe_net-74::bigemo_harabe_net-74::bigemo_harabe_net-74:

cebaceb1cebcceb1cf81ceb1-ceb8ceb5cf83cf8

Link to comment
Share on other sites

Είσαι παλαβός.... Δεν πας καλά.... Σε έχει πειράζει η αλμυρά εσένα.

Link to comment
Share on other sites

Πάρε τύπου portland που δεν επηρεάζει το πεχά.

ΚΑΙ το Portland ανεβάζει το ph!!!!!

Αλλα είναι κατάλληλο για ενυδρεια θαλασσινά.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ το Portland ανεβάζει το ph!!!!!

Αλλα είναι κατάλληλο για ενυδρεια θαλασσινά.

Δεν το έχω δοκιμάσει να πω εκ του ασφαλούς, αλλά φίλος που το δοκίμασε για να φτιάξει πλαγκς δεν του το επηρέασε. Βέβαια απ'ότι μου είπε οι μετρησεις έγιναν σε γλυκό νερό.

Link to comment
Share on other sites

Απο που σκεφτεσαι να την προμηθευτεις βασιλη?

edit

Εαν δεν ειναι ενυδρειακη θα σου προτεινα να μην χρησιμοποιησεις!

Έγινε επεξεργασία - mad23
Link to comment
Share on other sites

Απο που σκεφτεσαι να την προμηθευτεις βασιλη?

edit

Εαν δεν ειναι ενυδρειακη θα σου προτεινα να μην χρησιμοποιησεις!

δεν ξερω... θα πρεπει να το ψαξω λιγο...

Link to comment
Share on other sites

μετα απο τρεις μετες αδειο το ενυδρειο... σημερα ξεκινησε να ξαναγεμηζει με Α/Ο...

λετε να μπορεσε να εζησε τιποτα στα τζαμια....????

Link to comment
Share on other sites

μετα απο τρεις μετες αδειο το ενυδρειο... σημερα ξεκινησε να ξαναγεμηζει με Α/Ο...

λετε να μπορεσε να εζησε τιποτα στα τζαμια....????

Πολύ αμφιβάλλω.

Αν έχεις την δυνατότητα ξέπλυνε τον βράχο σε νερο όσμωσης πριν τον βάλλεις μέσα.

Link to comment
Share on other sites

ο αραγωνητης σημερα αν και λιγο υγρος ακομα μπηκε λιγος-λιγος στον φουρνο μικροκυματων για 3-4 λεπτα η καθα''μεριδα''...

οταν εβγενε ζεματουσε... δεν πιανοταν... δεν νομιζω να εζησε τιποτα...

το ιδιο θα γινει και με τις πετρες...

τι λετε καλει ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

ο αραγωνητης σημερα αν και λιγο υγρος ακομα μπηκε λιγος-λιγος στον φουρνο μικροκυματων για 3-4 λεπτα η καθα''μεριδα''...

οταν εβγενε ζεματουσε... δεν πιανοταν... δεν νομιζω να εζησε τιποτα...

το ιδιο θα γινει και με τις πετρες...

τι λετε καλει ιδεα?

Καλή!

Όπως θες βέβαια.

Τον αραγωνίτη μην τον βάλεις ζεστό μέσα στο ενυδρείο γιατί μπορεί να κρασάρουν οι σιλικονες.

Link to comment
Share on other sites

οχι παλι στο μπαλκονι ειναι απλα τον εκαψα για σιγουρια....

Link to comment
Share on other sites

Δεν κρατιεσαι ε βασιλη?χαχα!

Αν εμεινε στεγνο το ενυδρειο σιγουρα δεν θα εχει μεινει τιποτα και να ειχε μεινει(αφου τα ειχες βγαλει ολα) θα την εβλεπες.

Μην τρελλαινεσαι :bigemo_harabe_net-64:

Ποτε σκεφτεσαι να το ξεκινησεις?

Λογικα με ολα αυτα που εχεις κανει σε βραχο και αμμο δεν θα εχει μεινει ουτε η αυρα τους! :bigemo_harabe_net-134:

Link to comment
Share on other sites

Δεν κρατιεσαι ε βασιλη?χαχα! φιλε ειναι ενα ονειρο που το ειχα απο παιδι.... λογο χρηματων δεν μπορουσα να το υλοποιησω...αλλα τωρα που μπορεσα να μαζεψω 5 φραγκα (τροπος του λεγειν) το ξεκινησα..

Αν εμεινε στεγνο το ενυδρειο σιγουρα δεν θα εχει μεινει τιποτα και να ειχε μεινει(αφου τα ειχες βγαλει ολα) θα την εβλεπες. 3 μερες ηταν στεγνω... δεν ειχε σταγωνα μεσα...

Μην τρελλαινεσαι :bigemo_harabe_net-64:

Ποτε σκεφτεσαι να το ξεκινησεις? κοιτα... ελπειζω αυριο να εχει γεμισει με νερο απο Α/Ο. οποτε παω περνω αλατι και βουρ στον πατσα ξανα.

Λογικα με ολα αυτα που εχεις κανει σε βραχο και αμμο δεν θα εχει μεινει ουτε η αυρα τους! :bigemo_harabe_net-134:

ξερω 'γω... φοβιθηκε το ματι με ολα αυτα που εχω διαβασει και ακουσει... τωρα αμα ζεισει και μετα απο τετοιες θερμοκρασιες σε βραχο και υποστρομα. τι να πω???

Έγινε επεξεργασία - satkingr
Link to comment
Share on other sites

Σημερα εκατσα και εκανα ενα πληρη προιπολογισμο για το κοστος ολου του εξοπλησμου μου (200 λιτρα) χωρις ζωντανα!!!!

δλδ σε περιπτωση που ξεκινουσα σημερα να τα αγορασω ολα τι θα εβγενε..

και οριστε το αποτελεσμα

post-41518-0-51326800-1380554659_thumb.png

αν εξερεσεις το ενυδρειο και το φιλτρο που υπειρχαν απο το γλυκο τα υπολοιπα αγοραστικαν τωρα...

καλα παμε...

σημερα εκτος απο το αλατι αγοραστηκαν και 2 κυκλοφοριτες καλοι...για να εχουμε το κεφαλι μας λιγο πιο ησυχο...

Link to comment
Share on other sites

Πωωωωω κατι τετοια εκανα και εγω στην αρχη και μετα πεταξα οτι χαρτι και μολυβι υπηρχε στο σπιτι,για να μην

μπορω να τα γραφω πουθενα!! :bigemo_harabe_net-134:

Ουτε τον δικο σου προυπολογισμο δεν ηθελα να δω!

Δευτερη μπουγατσα στοιχημα οτι μολις αρχισεις να παιρνεις κοραλια,ψαρια κτλ θα σταματησεις το αρχειο σου :bigemo_harabe_net-74:

Μεγεια και τους κυκλοφορητες βασιλη,απο τις αγορες που παιζουν πολυ μεγαλο ρολο σε ενα ενυδρειο.

Link to comment
Share on other sites

Τέτοιους καταλόγους έκανα και συνεχίζω να κάνω, όχι όμως για να δω το τελικό κόστος (με τρομάζει), αλλά για το τι έχω σκοπό να προμηθευτώ !!! χα χα χα

Link to comment
Share on other sites

Χεχε!

Είχα κάνει και εγώ τέτοια λίστα!

Θα έχω ξεπεράσει σίγουρα όπως το κόβω τα 2...

Όταν μαζεύονται λίγα λίγα δεν το καταλαβαίνεις... :bigemo_harabe_net-134:

Link to comment
Share on other sites

Χεχε!

Είχα κάνει και εγώ τέτοια λίστα!

Θα έχω ξεπεράσει σίγουρα όπως το κόβω τα 2...

Όταν μαζεύονται λίγα λίγα δεν το καταλαβαίνεις... :bigemo_harabe_net-134:

μονο τοσα λιγα?

Link to comment
Share on other sites

Πωωωωω κατι τετοια εκανα και εγω στην αρχη και μετα πεταξα οτι χαρτι και μολυβι υπηρχε στο σπιτι,για να μην

μπορω να τα γραφω πουθενα!! :bigemo_harabe_net-134:

Ουτε τον δικο σου προυπολογισμο δεν ηθελα να δω!

Δευτερη μπουγατσα στοιχημα οτι μολις αρχισεις να παιρνεις κοραλια,ψαρια κτλ θα σταματησεις το αρχειο σου :bigemo_harabe_net-74:

Μεγεια και τους κυκλοφορητες βασιλη,απο τις αγορες που παιζουν πολυ μεγαλο ρολο σε ενα ενυδρειο.

δεν χανεις με τιποτα.+10000

Link to comment
Share on other sites

μονο τοσα λιγα?

Λίγα είναι? :D

Πρέπει να είναι παραπάνω. Πρέπει να τα μετρήσω, αλλα φοβάμαι ότι θα χάσω το μέτρημα! ^_^

Δεν είμαι και χρόνια θαλασσινός. Ούτε χρόνο δεν είμαι!

Έτσι όπως το κόβω με τα λεφτά που ήθελα και θα θέλω έπαιρνα λουξατο αυτοκίνητο(αλλά αν μου πεις αυτοί που δεν έχουν θαλασσινό έχουν? :lol: )

Link to comment
Share on other sites

Λίγα είναι? :D

Πρέπει να είναι παραπάνω. Πρέπει να τα μετρήσω, αλλα φοβάμαι ότι θα χάσω το μέτρημα! ^_^

Δεν είμαι και χρόνια θαλασσινός. Ούτε χρόνο δεν είμαι!

Έτσι όπως το κόβω με τα λεφτά που ήθελα και θα θέλω έπαιρνα λουξατο αυτοκίνητο(αλλά αν μου πεις αυτοί που δεν έχουν θαλασσινό έχουν? :lol: )

σε λιγο θα επερνες και γκαρσονιερα :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74:

Link to comment
Share on other sites

σε λιγο θα επερνες και γκαρσονιερα :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74:

Τι να σου κάνει η γκαρσονιέρα... :bigemo_harabe_net-75:

Απο βίλα και πάνω! ;)

:D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...