Jump to content

Valerimless Reef


vales_red

Recommended Posts

Καλλιτεχνες καλλιτεχνες!!! Καλογεμιστο Βαλ!!!

Ευχαριστώ φιλαράκι!!

ΥΓ Πινουμε και εμεις καφε :bigemo_harabe_net-134:

Θέλεις να είσαι παρών στη μετάγγιση και το φέρνεις λάου λάου;! Χαχαχαχαα

Με χαρά θα σε υπό δεχθώ! Έκπεμπεις ηρεμία και θα τη χρειαστούμε εκείνη τη μέρα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φιλαράκι!!

Θέλεις να είσαι παρών στη μετάγγιση και το φέρνεις λάου λάου;! Χαχαχαχαα

Με χαρά θα σε υπό δεχθώ! Έκπεμπεις ηρεμία και θα τη χρειαστούμε εκείνη τη μέρα!!!!

O ναιιιι θελω.Οποτε με χρειαστεις, θα ειμαι εκει :bigemo_harabe_net-145:

Link to comment
Share on other sites

O ναιιιι θελω.Οποτε με χρειαστεις, θα ειμαι εκει :bigemo_harabe_net-145:

Δεν αμφεβαλλα ποτέ για σενα! Εναν καφέ ήπιαμε και ήταν αρκετός...

Εκτός βέβαια αν τα 2 άλλα λαμόγια σου σφύριξαν το τρίπτυχο "Βαλές - αλλαγή νερού - σίγουρα φραγκακια"...κι ανακάλυψες τίποτα τρύπες στο ενυδρειο σου που θέλουν γέμισμα!!

<3

Link to comment
Share on other sites

Δεν αμφεβαλλα ποτέ για σενα! Εναν καφέ ήπιαμε και ήταν αρκετός...

Εκτός βέβαια αν τα 2 άλλα λαμόγια σου σφύριξαν το τρίπτυχο "Βαλές - αλλαγή νερού - σίγουρα φραγκακια"...κι ανακάλυψες τίποτα τρύπες στο ενυδρειο σου που θέλουν γέμισμα!!

<3

Xαχαχα.Οχι βρε τρελε δεν θελω φραγκακια :bigemo_harabe_net-145:

Link to comment
Share on other sites

Θελω εγω.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Xαχαχα.Οχι βρε τρελε δεν θελω φραγκακια :bigemo_harabe_net-145:

Θελω εγω.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Και στους 2: Το τερπνον μετα του οφελιμου! Η επομενη εβδομαδα κρυβει πολλες συγκινησεις!

Link to comment
Share on other sites

Ετσι λερωμενο για να μην το πιανει το ματι! Το διπλανο πορτακι εγινε για μεγαλυτερη ευκολια προσβασης στις περισταλτικες αντλιες οι οποιες θα κρεμονται απο το τζαμι του σαμπ και στο πατωμα θα ειναι τα 3 δοχεια με τα ζουμια... Τι ιδεες θα κατεβασει το τριο Στουντζες ακομα!!!!

2013-05-02121152_zps77cec68e.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο έπιπλο και πολύ έξυπνο το πλαϊνό πορτάκι!

Εύγε!

Link to comment
Share on other sites

Ετσι λερωμενο για να μην το πιανει το ματι! Το διπλανο πορτακι εγινε για μεγαλυτερη ευκολια προσβασης στις περισταλτικες αντλιες οι οποιες θα κρεμονται απο το τζαμι του σαμπ και στο πατωμα θα ειναι τα 3 δοχεια με τα ζουμια... Τι ιδεες θα κατεβασει το τριο Στουντζες ακομα!!!!

Βλέπω Βαλ το παίζεις και δίπορτο ε; χαχαχαχαχα!!!!

Έγινε επεξεργασία - grigoros
Link to comment
Share on other sites

Το πλαϊνό πορτάκι ειναι πραγματικά πολύ εξυπηρετικό. Μετάνοιωσα που δεν έκανα και το άλλο πλαϊνό ανοιγόμενο.

Πέρνα ενα χεράκι αυτό το ντιπ τους μεντεσέδες :-)

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω Βαλ το παίζεις και δίπορτο ε; χαχαχαχαχα!!!!

Ειδες ιδεες που κατεβασαμε?! Εχει πολλα καλα αυτο το διπορτο... Και θα το αφηνω ανοιχτο το καλοκαιρι για την ζεστη και την υγρασια, αλλα κι εκει θα μπουν οι περισταλτικες και θα εχω αμεση προσβαση και στα δοχεια και στις ιδιες περισταλτικες... και γενικα θα εχω και οπτικη πισω απο το σαμπ...

Σσσσωραίοσσσσς......άντε τώρα κότσαρε το απάνω να γίνει της κοινής εκδιδωμένης.......

Να ξερες με ποσα νυχια και δοντια κρατιεμαι!!!

Το πλαϊνό πορτάκι ειναι πραγματικά πολύ εξυπηρετικό. Μετάνοιωσα που δεν έκανα και το άλλο πλαϊνό ανοιγόμενο.

Πέρνα ενα χεράκι αυτό το ντιπ τους μεντεσέδες :-)

Αν εχει μεινει καμια σταγονα στα 2 μπουκαλια που αγορασα θα τους περασω ενα χερακι....Αλλα δεν εμεινε σαλιο εκει μεσα! 2 μπουκαλακια τελειωσαν μεσα σε 20λεπτακια. Τελικα δεν ειναι και τοοοοοοσοοοοο ιδανικο το dipαρισμα. Το στομιο μπροστα το πεταει πολυ ανοιχτα, κι αν πας κοντα για να μην εχεις διασπορα, αφριζει και σχηματιζονται φυσαλιδες. Μονο για τους κοιλοδοκους ηθελα 2 μπουκαλια απο 17 ευρω.....34 ευρω.... Δεν ξερω αν το συνηστω...θα δειξει ο χρονος κατα ποσο προστατευει...

Βολιδα το πας το πραγμα βαλεντινε! :)

Ποτε ξεκινας γεμισμα?

Μετα την Ανασταση, θα ερθει και η δευτερη ανασταση... Μεσοβδομαδα της επομενης εβδομαδας...μενουν καποια ψιλοπραματα που πρεπει να παρω....Πολυ τρεξιμο φιλαρακι!! Βαρεθηκα να σχεδιαζω και να υπολογιζω διαστασεις και εξοδα!

Link to comment
Share on other sites

Πόσο σου βγήκε η βάση Βαλεντίνο?

ΙΜΟ νομίζω οτι το σπρέι έπρεπε να το χρησιμοποιήσεις μόνο στους μεντεσέδες.Το υπόλοιπο αστάρι και μπογιά...ίσως αν περίσσευε σπρέι να το περνούσες ένα χεράκι.

Link to comment
Share on other sites

Πόσο σου βγήκε η βάση Βαλεντίνο?

ΙΜΟ νομίζω οτι το σπρέι έπρεπε να το χρησιμοποιήσεις μόνο στους μεντεσέδες.Το υπόλοιπο αστάρι και μπογιά...ίσως αν περίσσευε σπρέι να το περνούσες ένα χεράκι.

Η βάση δν μου κόστισε τίποτα γιατι να ναι καλα ο μπαμπάς μου, έχει φίλο σιδερά και μου έκοψε και κόλλησε τη βάση όπως την ήθελα...

Προσοχή έδωσα να ντιπαρω τις ηλεκτροκολλήσεις και τα σημεία που ενώνοντααν οι 2 κοιλοδοκοί... Πρώτα βέβαια μπήκε αστάρι και μπογιά με πιστόλι και μετά το ντιπαρα. Αλλά δν σκέφτηκα να κρατήσω λίγο για ώρα ανάγκης...

Δεν είχα και πληροφορίες για το τι να κάνω και πως να το κάνω γιατι από τον περίγυρο δεν ήξερα κανέναν που να το εφάρμοσε...

Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνει τώρα!!!

image_zps5691b1f8.jpg

image_zps3db5befe.jpg

image_zpsdccd4234.jpg

image_zps80f70633.jpg

Link to comment
Share on other sites

αυτα ειναι...χτυπα μας εκει που μας ποναει..ειδικα τετοιες αγιες μερες! χεχε :bigemo_harabe_net-77:

Link to comment
Share on other sites

Ολεεεεεεεεεε ολεεεεεεεε

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

αυτα ειναι...χτυπα μας εκει που μας ποναει..ειδικα τετοιες αγιες μερες! χεχε :bigemo_harabe_net-77:

χαχαχαχα! Ειναι γλυκό το πιοτό της αμαρτίααααας!

Δροσιστικα τωρα...Και εχει και πολυ ζεστη σημερα :bigemo_harabe_net-64:

Θα ερθεις για καμιά βουτιά?!

Μια χαρά το βλέπω! Άντε ρίχτου και αλάτι τώρα να δέσει!

Ελέγχουμε για διαρροές τώρα... Ολα καλά! Έκανε καλη δουλειά ο μαστόρ! Απο βδομαδα θα πέσει και το αλάτι...

Link to comment
Share on other sites

ολα μια χαρα λοιπον βαλεντινε!

αντε τωρα δεν εχεις δικαιολογια..ξεκινα την οσμωση! :)

Link to comment
Share on other sites

ολα μια χαρα λοιπον βαλεντινε!

αντε τωρα δεν εχεις δικαιολογια..ξεκινα την οσμωση! :)

Οπως και την προηγουμενη φορα (Αυγουστος 2012) θα κρατησω ενα ποσοστο του παλιου νερου μου περιπου 100-120 λιτρα και θα το ριξω μεσα στο νεο ενυδρειο ωστε να μεταφερω βιολογια (οση υπαρχει δλδ) στο νερο, κτλ κτλ...δεν ξερω αν ειναι σωστο η λαθος... Περσυ επιασε χωρις απωλειες...

Πρωτα ειχα ρουφηξει οσο νερο ηθελα να κρατησω για να ειναι καθαρο.

Μετα ειχα αφαιρεσει καποια βραχακια κοραλλακια κτλ σε λεκανες και κουβαδες

Μετα εμειναν τα ψαρια που δεν ειχαν που να κρυφτουν...

Στο τελος τα νασαριους που τα εψαχνα με κοσκινο! χααχαχαχα

Και τελος τα μεγαλα κομματια βραχου...

Στη συνεχεια στηνεται το ενυδρειο στη θεση του.

Μπαινει καθαρος νεος νεκρος αραγωνιτης [ATISAND] Fiji White Sand 20 κιλα

Στηνεται ο βραχος

Μπαινει το παλιο νερο ...

Στηνω τα υπολοιπα βραχακια με φραγκακια κτλ...

ΒΑζω το υπολοιπο φρεσκο νερο

Και τελος τα ψαρακια

Και ο Θεος βοηθος!

Αλατι εχω μπολικο παντως! Ειναι και το σαμπ πλεον που δεν ειχα ποτε μου, οποτε Giovanni Bababrilie Stathis, χρειαζομαι τις γνωσεις σας! Οσοι πιστοι προσελθετε!

Link to comment
Share on other sites

Εκει θα ειμαι... ξερεις τις ωρες μου..

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...