Jump to content

Valerimless Reef


vales_red

Recommended Posts

Δεν βρήκα κάτι αντίστοιχο στους κουμουλα δες ουτε στο house of led. Ολα ειναι με σκαφακια. Κυκλοφορούν ομως απόσο είδα τ5 led tube. Αντε να τα βρεις...και σε μέγεθος 85mm να χωράει στο φωτιστικο οπως οι ati

Link to comment
Share on other sites

Ρε Βαλεντίνο....θα αλλάξεις τις ΑΤΙ για λέντ...;Άσε παλικάρι μου το ενυδρείο στην ηρεμία του!!!Σε τρώει ο &@)€•· σου μου φαίνεται!!!

+1 μην πειραζεις ποτε κατι που πηγαινει καλα...

Link to comment
Share on other sites

+1 μην πειραζεις ποτε κατι που πηγαινει καλα...

Εεεε θα μας τρελάνει!!Α ρε είσαι και μακριά!!! :P

Τι ωραία ανάπτυξη,τι ωραία χρώματα,γενικά τι ωραίο ενυδρείο και θες να αρχίσεις τα πειράματα!!Αν θες να κάνεις κάτι,άλλαξε την διάταξη στις λάμπες να σου φύγει ο καημός! :P:D

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε κ λέμε... Βρέθηκε φωτιστικο... Οι λάμπες που έχω ειναι:

Ati actinic

Aquablue special

Coral plus

Blue plus

Fiji purple.

Ποια θα συμπληρώσει 6αδα?

Χαβανεζα οταν θα βρω σε καλη τιμη κ θεσσαλονικη, τότε... Δλδ ποτέ! Χοχο! Σκέφτομαι για καμπαρετζου! Τι λέτε?

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερη η χαβανέζα Βάλε!Πολύ καλό αλγοφάγο ψάρι και καθόλου (μα καθόλου) ευαίσθητο!!

ΥΓ.Η 6η λάμπα παρακαλώ να είναι ATI Actinic!!

Η επιθυμία σου εκτελέστηκε επιτυχώς! Αυριο τα αποκαλυπτήρια!!!

Link to comment
Share on other sites

Mπραβο βαλεντινε.Και εγω χαβανεζο θα σου ελεγα να βαλεις

ΥΓ Εχθες διαβασα ολο το θεμα σου απο την αρχη.Το γελιο που εριξα ρε φιλε δεν λεγετε (κλαμα κανονικο).Οποτε λοιπον θα εχω χαλασμενη διαθεση,ξερω τι θα κανω τωρα... :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74:

Link to comment
Share on other sites

Mπραβο βαλεντινε.Και εγω χαβανεζο θα σου ελεγα να βαλεις

ΥΓ Εχθες διαβασα ολο το θεμα σου απο την αρχη.Το γελιο που εριξα ρε φιλε δεν λεγετε (κλαμα κανονικο).Οποτε λοιπον θα εχω χαλασμενη διαθεση,ξερω τι θα κανω τωρα... :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74:

Κι εγω χαβανεζο θελω ρε Σταθη μου, αλλα δεν τον βρισκω κατω απο 60ευρω...βαλε και τα μεταφορικα απο Αθηνα...Δεν παω να φαω καλυτερα με αυτα μια σφυριδα στον Γλυκάνισσο?! αχαχαχα!

Θα το αναβαλω λιγο καιρο, μπας κι ανεβει κανας χαβανεζος προς τα μερη μας. Αν δεις χτυπα αμεσως μνμ να παω να παρω. Δεν θελω να ταλαιπωρηθει με τα κτελ...

Οσο για το θεμα μου...παιδικη χαρα εχει γινει ρε! Οι γνωστοι αγνωστοι ερχονται εδω να τα πουν...κατι σαν στεκι-καφενες-σημειο συναντησης. Μαρεσει αυτο παντως, γιαυτο και εχουν μεινει ολα. Που να χειμωνιασει κιολας!

Έλα το αποκάλυψη φίλο παρακάλω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αφου ξερεις ειμαι βραδινος τυπος! Το βραδυ λοιπον....

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε και λεμε!

με το που μπηκε το φωτιστικο το ματι ειδε πολυ ωραια χρωματα! Τελικα η fiji purple δινει ενα ομορφο κοκκινοπο χρωμα. Ισως και η δευτερη ακτινικη τα κανει πιο εντονα!

Εδω ειναι μονο η Fiji purple και η Ati aktinic

fc3a2941708018044a9b9c78e58a1601_zpsb1be

Εδω ειναι η Fiji purple, 1 Ati aktinic, 1 Ati Blue Plus και μια Coral Plus

647cc1c4159cc9084e0e1184412bae0c_zps4159

Κι εδω ειναι ολες μαζι. Δηλαδη η Fiji purple, 2 Ati aktinic, 1 Ati Blue Plus και μια Coral Plus και μια AquaBlue Special.

def72377854edc424feabf5c141c67a3_zps3300

Φαινονται οι διαφορες στις φωτογραφιες. Απο κοντα ειναι ακομα πιο ζωντανα τα χρωματα...

Ευγε λοιπον! Κι ενας χαβανεζος και καλο χειμωνα!

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος ο ΒΑΛ......ομορφα χρωματα φιλαρακι...μεγειες!!!Οσο για χαβανεζο κανε λιγο ακομα υπομονη.....κατι θα φερουν και στο δικο μας το χωριο εδω παν!!

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος ο ΒΑΛ......ομορφα χρωματα φιλαρακι...μεγειες!!!Οσο για χαβανεζο κανε λιγο ακομα υπομονη.....κατι θα φερουν και στο δικο μας το χωριο εδω παν!!

Κι απο κοντα ειναι ακομα πιο ομορφα. Λες και το γουσταρουν αυτο το εξτραδακι!

Ωραίο αποτέλεσμα

Thanks τρελοκαστορα!

Link to comment
Share on other sites

Ωραία χρώματα...

Link to comment
Share on other sites

φιλαρακι ενα μεγαλο μπραβο και απο εμενα πολυ ομορφο εαν θες βγαλε την coral plus δοκιμασε μια ακομα blue plus και πες μου εαν σου αρεσει. :bigemo_harabe_net-122: :bigemo_harabe_net-122: :bigemo_harabe_net-122: αντε σιγα σιγα να γεμισει μεεεχρι επανω.

Link to comment
Share on other sites

Υπερβολές Κώστα!

Τι υπερβολές..;Μόλις είδα την πρώτη φωτογραφία κάτι έπαθα...μετά είδα και την τρίτη και ήρθε κι έδεσε!!Βαλεντίνο το ενυδρείο σου έχει απίστευτες δυνατότητες και σε κανά χρόνο θα τρίβουμε τα μάτια μας φιλαράκι!!!

Σήμερα γνωστό πέτσόπ της Αθήνας έκανε εισαγωγή πανέμορφα στρουμπουλά τεράκια yellow σε μέγεθος large το λιγότερο.....η μ@(@&/@ είναι ότι είναι ΠΑΝ άκριβα.....μου πέρασε από το μυαλό να σου κάνω ένα surprise,αλλά μόλις μου είπαν 90€....το ξέχασα!! :P

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...