Jump to content

Valerimless Reef


vales_red

Recommended Posts

Και σε ρωτώ.... Έχω να κάνω αλλαγή νερου απο τις 20 Ιουλίου... Εχει εξαφανιστεί η διατομικη, τα κοραλλια μεγαλώνουν κι ολα πανε ρολόι... Την κανεις την αλλαγη νερού αυριο η δεν την κανεις?!

Κάντην.

Ρίχνεις βότκα?

Παίζεις με βακτήρια?

Link to comment
Share on other sites

βοτκα ποτε. βακτηρια το μηνα που μας περασε 1 φορα εριξα 25μλ.

Link to comment
Share on other sites

Οσο το αφηνεις το ενυδρειο και ωριμαζει (ησυχο) πηγαινει μια χαρα παρολλα αυτα η αλλαγη δεν θα χαλαση την ηρεμια του.

Link to comment
Share on other sites

βακτηρια το μηνα που μας περασε 1 φορα εριξα 25μλ.

Τι βακτήρια έριξες αν επιτρέπεται βαλέ?

Μ. LIft sp. blend? Prodibio? Ή mb7?

Link to comment
Share on other sites

sp. blend. Δεν ακολουθω οδηγιες...μια φορα το μηνα ριχνω απο 20-30μλ

Link to comment
Share on other sites

sp. blend. Δεν ακολουθω οδηγιες...μια φορα το μηνα ριχνω απο 20-30μλ

Και όλα οκ?

Δεν θέλω να το δυσφημίσω, αλλά σε εμένα όπως και σε άλλα παιδιά στο φόρουμ εμφάνιζε άλγη, και ήταν ένας λόγος που το έκοψα(ο άλλος ήταν η μυρωδιά :D ).

Link to comment
Share on other sites

Κανενα προβλημα...αλλα δεν ξερω κατα ποσο βοηθανε τελικα τα βακτηρια...

Link to comment
Share on other sites

Κανενα προβλημα...αλλα δεν ξερω κατα ποσο βοηθανε τελικα τα βακτηρια...

Η αλήθεια είναι ότι βοηθάνε, και πιο πολύ στο ξεκίνημα, αλλά εγώ που τα έχω κόψει εδώ και 7 μήνες μια χαρά πάει το σύστημα.

Link to comment
Share on other sites

Οταν ο τροπος διαχειρισης του σκευασματος ειναι ο πρεπων και αρμοζων,τοτε και το σκευασμα θα ανταποκριθει στο ρολο του.Και βασικο ειναι επισης να τηρηθουν οι οδηγιες και δοσολογιες του σκευασματος,αλλιως θα υπαρχουν παρενεργειες.

Link to comment
Share on other sites

Οταν ο τροπος διαχειρισης του σκευασματος ειναι ο πρεπων και αρμοζων,τοτε και το σκευασμα θα ανταποκριθει στο ρολο του.Και βασικο ειναι επισης να τηρηθουν οι οδηγιες και δοσολογιες του σκευασματος,αλλιως θα υπαρχουν παρενεργειες.

Eισαι ποιητης ρε φιλε... :thaman:

Link to comment
Share on other sites

Και σε ρωτώ.... Έχω να κάνω αλλαγή νερου απο τις 20 Ιουλίου... Εχει εξαφανιστεί η διατομικη, τα κοραλλια μεγαλώνουν κι ολα πανε ρολόι... Την κανεις την αλλαγη νερού αυριο η δεν την κανεις?!

Εχω να κανω αλλαγη απο 12 Ιουνίου.... :)

Link to comment
Share on other sites

Και αυτο τον χειμωνα θα καει το πελεκουδι μου φαινεται...Βαλεντι,βαλε καμια φωτο να ηρεμησουν τα πνευματα.Ισα που το προλαβαινεις... :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74:

ΥΓ Το ενυδρειο τα σπαει καφετζη... :bigemo_harabe_net-145:

Link to comment
Share on other sites

Εσυ αφρομπουμπου του Πειραιά κοιτα συμμαζεψου γιατι φετος εχει να πεσει κουρεμαααααααχαχαχαχαχαααα ....

Link to comment
Share on other sites

Βαλεντίνο από εσένα εξαρτάτε αν θα βάλω τάξη να σκουπίσω τις τρίχες του κουρέματος !!!

:bigemo_harabe_net-74::bigemo_harabe_net-74::bigemo_harabe_net-74::bigemo_harabe_net-74::bigemo_harabe_net-74:

Link to comment
Share on other sites

Εσυ αφρομπουμπου του Πειραιά κοιτα συμμαζεψου γιατι φετος εχει να πεσει κουρεμαααααααχαχαχαχαχαααα ....

Φετος θα σε πονεσω πολυυυυυυ λεμε!!!

Θα ειμαι βιαιος και αμειλικτος :D

Link to comment
Share on other sites

Βαλεντίνο από εσένα εξαρτάτε αν θα βάλω τάξη να σκουπίσω τις τρίχες του κουρέματος !!!

:bigemo_harabe_net-74::bigemo_harabe_net-74::bigemo_harabe_net-74::bigemo_harabe_net-74::bigemo_harabe_net-74:

Ασε κατω το φαράσι.... φερε μπουλντοζα... :)

Link to comment
Share on other sites

Βαλεντίνο από εσένα εξαρτάτε αν θα βάλω τάξη να σκουπίσω τις τρίχες του κουρέματος !!!

:bigemo_harabe_net-74::bigemo_harabe_net-74::bigemo_harabe_net-74::bigemo_harabe_net-74::bigemo_harabe_net-74:

Eσυ ασε κατω τις τριχες γιατι θα σε κανω γουλι :P

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...