Jump to content

Λαρης Reef 1


Larrys

Recommended Posts

εντάξει ρε φίλε, μας έχεις αρωστήσει :bigemo_harabe_net-111: σκόρδα φτου φτου φτου

Ευχαριστω πολυ Κωστα

καλα βρε δεν τραβαω αλλες....απλα ειχα κεφια.......lol :ballistic:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ Κωστα

καλα βρε δεν τραβαω αλλες....απλα ειχα κεφια.......lol :ballistic:

να έχεις συχνά κέφια ρε φίλε να γουστάρουμε χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

να έχεις συχνά κέφια ρε φίλε να γουστάρουμε χαχαχα

εγινεεεεεεεεεεεε :band:

Link to comment
Share on other sites

φωτογραφος δεν ειμαι....

ολες οι ρυθμισεις στις φοτο ειναι στο auto

Τον φωτογράφο στην προκειμένη περίπτωση δεν τον κάνουν οι γνώσεις... το αποτέλεσμα που βλέπουμε όμως μας ικανοποιεί αφάνταστα.

Link to comment
Share on other sites

Τον φωτογράφο στην προκειμένη περίπτωση δεν τον κάνουν οι γνώσεις... το αποτέλεσμα που βλέπουμε όμως μας ικανοποιεί αφάνταστα.

Βαγγελη θα ηθελα πολυ να ερθει καποιος που να κατεχει το αντικειμενο,για να δω το αποτελεσμα.....

Οποιος θελει πμ me!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν είχα μέσον μεταφοράς θα το είχα κάνει κιόλας.. αλλά αν θελήσει να έρθει κάποιος κατά τα μέρη σου, έρχομαι και εγώ μαζί του

Link to comment
Share on other sites

Αν είχα μέσον μεταφοράς θα το είχα κάνει κιόλας.. αλλά αν θελήσει να έρθει κάποιος κατά τα μέρη σου, έρχομαι και εγώ μαζί του

Ευχαριστω ρε φιλε να εισαι καλα....

Κααατι θα σκεφτω :bigemo_harabe_net-127:

Link to comment
Share on other sites

εκδρομή Κοζάνη με τα 14 τούνελ?

ναι ναι Αλεξη,εχετε ολοι ανοικτη προσκληση....!

Παρε τον Βαγγελη και ελατε...!

Link to comment
Share on other sites

χμμμ Άλεξ είσαι? μια ώρα δρόμος είναι !!!

Link to comment
Share on other sites

Σε πάω κάτσε να δώ τι πρόγραμμα έχω την άλλη βδομάδα και περνάμε πέρνουμε καφεδάκι απο την γυναίκα μου Starbucks grande frapuccino σε πάω όπου θές!Αν δεν πάει ο μωάμεθ στο βουνό πάει το βουνό στον μωάμεθ!Μόνο θα παίξει και ενημέρωση μην βρούμε χιόνια και τέτοια και πέσει ξενέρωμα.Α και 2ωρο το κόβω γιατι θα παίξει και ρεβανί στην Βέροια!

Link to comment
Share on other sites

Μέσα !!!

Link to comment
Share on other sites

Γιατρέ κάτσε θα συνεννοηθούμε πρώτα μην είσαι foul στο πρόγραμμα σου και εγώ να δώ τι θα γίνει μην κανονίσω και μετά κάνω εφημερία γιατί όλοι παθαίνουν κάτι τώρα τελευταία και θα σου πώ πότε θα έρθουμε.Θα τον ξυπνήσω νωρίς και θα στον φέρω!Θα παρακολουθώ και τον καιρό μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Ωχ !!! μπλέκω με δυο γιατρούς που τους έχω και τους δυο ανάγκη !!! :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74:

Link to comment
Share on other sites

Oκ αρκεί να ξέρω 2-3μερες πριν......

Χλμ.....Αλέξη δύσκολη περίπτωση το καρνταση.....

Η διάγνωση απο κοινού........

Link to comment
Share on other sites

μήνα με τον μήνα γίνετε καλύτερο.

Σταθερή αξία... :thumbup:

Ευχαριστω boss,η γνωμη σου και η εμπειρια σου μετραει παρα πολυ :bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο :bigemo_harabe_net-64::bigemo_harabe_net-145: Πες λιγο για τις ρουτινες που ακολουθεις,μπας και δουμε φως και εμεις καμια μερα :bigemo_harabe_net-134:

Ρουτινες=

καθε 15 μερες αλλαγη νερου 140λτ(βρεξει χιονησει...)

καθε 15 μερες αλλαγη ανθρακα και αντιφως(πολυ λιγη ποσοτητα)

καθε 10-12 μηνες αλλαγη λαμπων(και οι 8)

Εβδομαδιαιο προγραμμα=

Αυτο ισχυε μεχρι τον Ιανουριο,αφου μετα απο αυτο αποφασησα να μην ριξω...τιποτα!

τροφη ψαριων 3-4 φορες την ημερα(βρεξει-χιονησει)

τροφη κοραλιων(reef pearls) 2 φορες την εβδομαδα(σβηστα φωτα το βραδακι-κλειστο skimmer για περιπου 2ωρες-καθε βραδυ)

Αμινοξεα 2 φορες την εβδομαδα οπως παραπανω

Pohls extra καθε μερα(στην αρχη ειχε διαφορα το ενυδρειο μετα μου το γυρησε σε κυανο) 5σταγονες

coral vm καθε Σαββατο 10σταγονες(τιποτα το ιδιαιτερο)

coral color καθε Κυριακη 10 σταγονες(τιποτα το ιδιαιτερο)

Μετρησεις kh,ca,mg καθε Κυριακη μεσημερι(πριν το φαγητο :bigemo_harabe_net-134: )

νο3 και P οποτε θυμαμαι ακι οταν βλεπω οτι κατι δεν παει καλα

Μερικα καψιματακια σε κατι acro εγιναν εξαιτιας ενος μαυρου καβουρα που σουλατσαρει το βραδυ και ειναι σε μεγεθος godgilla και με ταχωτητα Κεντερη..... :bigemo_harabe_net-72:

και μου ριχνει τα κοραλια το ενα πανω στο αλλο....

Το ενυδρειο ειναι παραγεμισμενο...το ξερω αλλα συντομα αυτη η κατασταση θς αλλαξει...!

Τα περισσοτερα κοραλια και ζοοανθοι ειναι αγορασμενα απο γερμανια

Αυτα απο οσα θυμαμαι.....

Ελπιζω να βοηθησα

και τελος απο τον ιανουριο και μετα δεν πεφτει τιποτα πο τα παραπανω και το ενυδρειο παει καλυτερα!!!

Αν χρειαστει να πειραματιστω με κατι καινουριο,θα το κανω και φυσικα θα σας εμημερωσω....(η γνωση και οι εμπειριες πρεπει να μεταδιδονται!)

Link to comment
Share on other sites

απλα υπέροχο.τέλεια χρώματα και υγιέστατα!! συνχαριτήρiα :bigemo_harabe_net-122:

Ευχαριστω φιλε ;)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...