Jump to content

Star Wars Vs Lord Of The Rings


Που ανήκετε?  

37 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 95
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

lord of the rings..γιατί απλά είναι σε όλα καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

AYTO EINAI JEDI ΠΑΛΙΟ ΚΟΛΠΟ!!!!!πολυ υπουλο!!!!!

Τελικά πιάνει :D

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πρέπει να γίνει μονομαχία με σκηνές αντίστοιχου κύρους... μάχες, ατάκες κλπ :D

despina πολύ ωραίο, τι λέει? :D

Link to comment
Share on other sites

Πρόσεξε πως χρησιμοποιείς τη δύναμη (force) Νίκο, μπορεί να καταλήξεις στη σκοτεινή πλευρά!

Μα είμαι με τη σκοτεινή πλευρά :bowdown:

Darth Vader is my God! :D:D:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

ντροπή... άκου εκεί υπάρχουν άτομα που υποστηρίζουν star wars μπροστά στο υπερθέαμα του άρχοντα......

έλεος με κάτι λεντοσπαθα....

και κάτι εξωγήινες περιοχές τις σαχάρα.... :D:D:thumbup::bowdown::ninja:

Link to comment
Share on other sites

μην ξeχνας οτι απο το αρχικο star wars ως τον Αρχοντα περασε πολυς καιρος!!!αδικο να τα κρινεις σαν κινηματογραφηση και εφε . η ατμοσφαιρα μετραει,

Link to comment
Share on other sites

ντροπή... άκου εκεί υπάρχουν άτομα που υποστηρίζουν star wars μπροστά στο υπερθέαμα του άρχοντα......

έλεος με κάτι λεντοσπαθα....

και κάτι εξωγήινες περιοχές τις σαχάρα.... :D:D:thumbup::bowdown::ninja:

Φώτη πάρε θέση... και υλικά! :o:o:wacko:

Link to comment
Share on other sites

ντροπή... άκου εκεί υπάρχουν άτομα που υποστηρίζουν star wars μπροστά στο υπερθέαμα του άρχοντα......

έλεος με κάτι λεντοσπαθα....

και κάτι εξωγήινες περιοχές τις σαχάρα.... :D:thumbup::bowdown::ninja::o

I sense... BANNED :D

Link to comment
Share on other sites

μην ξeχνας οτι απο το αρχικο star wars ως τον Αρχοντα περασε πολυς καιρος!!!αδικο να τα κρινεις σαν κινηματογραφηση και εφε . η ατμοσφαιρα μετραει,

Η μουσική και η φαντασία δεν έχουν να κάνουν με το καιρό που πέρασε.Σε αυτά τα δύο προσωπικά θεωρώ τον άρχοντα καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

σοβαρα τωρα!!!!ο Αρχοντας για μενα θεωρω οτι εχει πιο πολλα επιπεδα,το βιβλιο δλδ. ο Πολεμος ειναι ενα απλοικο παραμυθι,αλλα μου αρεσει η αθωοτητα που βγαζει(στα πρωτα episodes 4,5,6)

Link to comment
Share on other sites

εννοείται ότι δεν μπορώ να συγκρίνω 25-30 χρονια διαφορα στα εφέ αλλα όταν μιλάμε για άρχοντα πραγματικά μιλάμε για κάτι εντελώς διαφορετικό. δεν υπάρχουν λόγια ρε παιδιά. για εμάς που μεγαλώσαμε με ένα comic στο χέρι είναι κάτι τρομερό. δεν μιλάω για τι μάνα μου που βλέπει πάμε πακέτο και όταν είδε άρχοντα (για κάνα 10 λεπτό) μου είπε "αγριεύτηκα παιδάκι μου με αυτά τα τερατάκια".......

τρώω όσα bann θέλετε υποστηρίζοντας τον άρχοντα............

Link to comment
Share on other sites

συγγνώμη αν δεν ήταν λεντοσπαθα και ήταν λάμπες πυρακτώσεως.....δεν ήθελα να υποβιβάσω την αξια και τα watt...... :D:D:thumbup::bowdown::ninja::o:o

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εσείς που ξέρετε από Άρχοντα, θυμάστε το όνομα του φούρναρη?...έχω σκαλώσει...

με έκαψες τώρα. βάζο την ταινία να την δω as soon as possible. και τα 3 dvd εννοείται.......

(omg το all greek το με μεταφράζει το asap ως as soon as possible, και το omg ως oh, my god) :D:D:thumbup::bowdown::ninja:

Link to comment
Share on other sites

KARAMOLEGOLAS

καλοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο θα το στειλω στον παναγιωτοπουλο να το πει στην αρβυλα..........

Link to comment
Share on other sites

σοβαρα τωρα!!!!ο Αρχοντας για μενα θεωρω οτι εχει πιο πολλα επιπεδα,το βιβλιο δλδ. ο Πολεμος ειναι ενα απλοικο παραμυθι,αλλα μου αρεσει η αθωοτητα που βγαζει(στα πρωτα episodes 4,5,6)

Πλάκα μΕ κάνεις???

Ο Άρχοντας είναι μία πολύ ωραία ταινία αν το συγκρίνεις με το Brokeback Mountain.

Αν το συγκρίνεις με το Star Wars πάσχει από παντού!

Το Star Wars παρουσιάζει ένα ολόκληρο σύστημα, μία κοινωνία με πολιτική, διαφθορά, καλοστημένα σχέδια, τακτική στις επιθέσεις, στρατηγική (τα 2 τελευταία είναι το ίδιο αλλά τα έβαλα για να δείξουν περισσότερα :bowdown: ) και τόσα άλλα.

Από την άλλη ο Tolkien είναι ένας τρομακτικά βαρετός συγγραφέας. Και η γνώμη μου είναι πως δεν είναι καν συγγραφέας. Είχε φαντασία που οργίαζε (ΑΝ ΚΑΙ ΚΛΕΜΜΕΝΗ Η ΙΔΕΑ ΤΟΥ ΑΡΧΟΝΤΑ-να τα λέμε αυτά) αλλά η γραφή του ήταν τραγική! Δηλαδή μόνο και μόνο που "ανάγκασε" έναν σκηνοθέτη σαν τον Jackson να γίνει βαρετός (το τέλος του τρίτου μέρους) σκεφτείτε πως είναι το βιβλίο.

Ο Λούκας από την άλλη έγραψε την ΑΠΟΛΥΤΗ ιστορία φαντασίας. Είχε τα πάντα, προσεχτικά μελετημένα και πρωτοπόρησε σε όποια εποχή κι αν έγραψε απ'όλες τις απόψεις. Για να μην κάτσω να αναλύσω όλη την "άγραφη" ιστορία του Star Wars πριν από το Episode 1 και μετά το Episode 6.

Star Wars.... :D:D:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Αααα... Για να μη πω για τα Extended Versions του Άρχοντα...

Πρόκειται για την τραγικότερη εμπειρία της ζωής μου... Κανονικά θα έπρεπε να πω ότι με έδεσαν για να δω και τα 3 extended, αλλά η αλήθεια είναι ότι η αποβλάκωση που έπαθα από τις κομμένες σκηνές, με μαρμάρωσε στον καναπέ!

Για τους οπαδούς του Star Wars...

Fan Boys

:D

Έγινε επεξεργασία - stormtrooper
Link to comment
Share on other sites

Πλάκα μΕ κάνεις???

Δηλαδή μόνο και μόνο που "ανάγκασε" έναν σκηνοθέτη σαν τον Jackson να γίνει βαρετός (το τέλος του τρίτου μέρους) σκεφτείτε πως είναι το βιβλίο.

έλεος... όταν συζήταγαν στο holywood ότι σκηνοθέτης θα είναι ο peter jackson απλά έλεγαν peter how????????????? e όχι. ο tolkien έκανε σκηνοθέτη ένα τυπάκο που μέχρι εκείνη την στιγμή γυρνούσε c movies γιατί b δεν τις λες με zobie. φαντάσου ποσο μπροστά είναι η γραφή του.

Link to comment
Share on other sites

να ξερεις οτι εσυ με αναγκασες stormtrooper. δεν ηθελα να ειμαι τοσο σκληρος αλλα..... το μοναδικο τελικα που αξιζει απο star ledo-wars ειναι:

http://www.youtube.com/watch?v=E-w0N6JATp4

μου εσπασε τα νευρα γι'αυτο το βαζο λινκ

Έγινε επεξεργασία - koulos
Link to comment
Share on other sites

να ξερεις οτι εσυ με αναγκασες stormtrooper. δεν ηθελα να ειμαι τοσο σκληρος αλλα..... το μοναδικο τελικα που αξιζει απο star ledo-wars ειναι:

http://www.youtube.com/watch?v=E-w0N6JATp4

μου εσπασε τα νευρα γι'αυτο το βαζο λινκ

:D:D:thumbup:

Τα σπάει κι αυτό!!!

Link to comment
Share on other sites

που να δεις ολη την ταινια. θα ξεχασεις και star wars kai lord... εγω με ενα φιλο μου που ειδαμε και ολη την σειρα φαντασου τι παθαμε....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...