Jump to content

Τα Ενυδρειακια μας


Andreas kika

Recommended Posts

Eπειδή δεν ξερώ...τα 60 λίτρα δεν είναι υπερβολικά λίγα για 60λίτρα?Εκτός αν είναι ακόμα μικρά...

Μαλλον θα ηθελες να πεις πως τα 6 μοορι ειναι πολυ στριμωγμενα στο 60 λιτρο...το ενυδρειο με τα μοορι ειναι το rio 120.

Link to comment
Share on other sites

:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:

Kαλά είμαι στον κόσμο μου....ναι αυτό εννωούσα... :rasp:

Link to comment
Share on other sites

:thumbup::rasp::rasp::rasp::bowdown:

Kαλά είμαι στον κόσμο μου....ναι αυτό εννωούσα... :bowdown:

E ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΓΙΝΩ ΜΕΤΑΦΡΑΣΤΗΣ!!!!!ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΟΜΩΣ :thumbup::thumbup::thumbup::thumbup: .....

Link to comment
Share on other sites

Eπειδή δεν ξερώ...τα 60 λίτρα δεν είναι υπερβολικά λίγα για 60λίτρα?Εκτός αν είναι ακόμα μικρά...

Συμφωνω.

Θα επρεπε για 60 λιτρα να ειχες τουλαχιστον 120 λιτρα :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω.

Θα επρεπε για 60 λιτρα να ειχες τουλαχιστον 120 λιτρα :thumbup:

Mα τα μοορι τα εχω σε 120 λιτρα.Το ενυδρειο με το μαυρο επιπλο ειναι το ριο 120.Πιστευω πως ειναι αρκετα για 6 μοορι.Εχουν ηδη κανει το κοινονικο τουσ συνολο δηλαδη εχει ξεχωρισει το κυριαρχο αρσενικο κ το κυριαρχο θυλικο,σε μερικους μηνες λογικα θα εχω κ γεννητουρια.

Link to comment
Share on other sites

:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:
Link to comment
Share on other sites

:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:

ΗΑΗΑΗΑΗΑΑΗΗΑΗΑ E εισαι απεχτος!!!!Ετσι απλα εχει 5 λεπτα δεν μπορω να μαζεψω τον πνευμονα απο το πατωμα απο το γελιο!!!!

Link to comment
Share on other sites

:thumbup::thumbup:

Πλακα πλακα παντως εισαι απο τους πιο ψαροκαμμενους χομπυστες που εχω δει θεματα τους και παρουσιασεις τους.

Ευχομαι καποια στιγμη να τα πουμε και απο κοντα :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Hμουν σιγουρος πως εκανα καποιο λαθος!Οι φοτο ειναι αριθμημενες λαθος απο πανω αριστερα απο το πρωτο ποστ ξεκινανε τα νουμερα...Τα ψαρακια σε αυτη τη φοτο ειναι καποια κιχλιδα malawi πολυ αγριο ψαρακι.

Να τολμησω να πω,αν και δεν ειναι διαφωτιστικη η φωτογραφια,οτι μου μοιαζουν με pseudotropheus polit;

Link to comment
Share on other sites

Να τολμησω να πω,αν και δεν ειναι διαφωτιστικη η φωτογραφια,οτι μου μοιαζουν με pseudotropheus polit;

Ναι μοιαζουν παρα πολυ αλλα τα δικα μου ειναι καφε σκουρο...Παντως εχουν αυτες τις ριγες στο πρωσοπο.

Link to comment
Share on other sites

:thumbup::thumbup:

Πλακα πλακα παντως εισαι απο τους πιο ψαροκαμμενους χομπυστες που εχω δει θεματα τους και παρουσιασεις τους.

Ευχομαι καποια στιγμη να τα πουμε και απο κοντα :thumbup:

Σ'ευχαριστω παρα πολυ κ μακαρι να τα πουμε καποια στιγμη απο κοντα!Δυστηχως δεν το βλεπω ευκολο να κατεβαινω αθηνα ομως...Κ δεν ειμαι πολυ ψαγμενος απλα το ενα ενυδρειο φερνει τ'αλλο:ΚΑΝΟΝΑΣ.Απλα εμεις ξεκινησαμε απο 2-3 ενυδρεια τα οποια εγιναν 5-6 μετα 8 κ καταληξαμε να εχουμε 20 ενυδρεια στο μαγαζι(χωρις τις αδειες γυαλες) κ αλλα 6 στο σπιτι...Ειναι αρρωστια αυτο το χομπυ!Πολυ γλυκια αρρωστια σαν το ψαροντουφεκο ενα πραμα...

Link to comment
Share on other sites

Α ειχα κ ενα υφαλμηρο παιδια...230 λιτρα κοντα που ειχε μεσα κατι Seabae κ κατι Scat(ruby κ silver) ολα τα λεφτα!Αλλα τα εδωσα ολα!

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Up για τουσ φιλους απο την συναντηση...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

καλα εσενα πρεπει να σου αρεσουν πολυ τα ενυδρεια :ooh2::bowdown::thumbup:

πολλα μπραβο και καλα κουραγια!!!

:hysterical:

Link to comment
Share on other sites

φιλε καταρχην συγχαρητηρια για το χρονο σου και το χρημα σου εχει φτιαξει κατι που ονειρευομαστε ολοι οι χομπιστες πιστευω!χωρις παρεξηγησει βλεπω φροντοζες με ψευδοτροφεους?δεν ειναι απο διαφορετικη λιμνη?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

πολι καλα ολα τα ενυδρεια σου μπραβο σου

θα ηθελα τιν βοιθεια σου με τησ αναπαραγογες τωρα ξεκιναω σε αυτον το τομεα

κ επισεις επιδι μενω στα γιαννενα κ ερχομε καπιες φορεσ θεσ που μπορω να βρω πικιλια ψαριον

γνοριζω μονο τον αμαζονιο σ ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

πολι καλα ολα τα ενυδρεια σου μπραβο σου

θα ηθελα τιν βοιθεια σου με τησ αναπαραγογες τωρα ξεκιναω σε αυτον το τομεα

κ επισεις επιδι μενω στα γιαννενα κ ερχομε καπιες φορεσ θεσ που μπορω να βρω πικιλια ψαριον

γνοριζω μονο τον αμαζονιο σ ευχαριστω πολυ

Δεν ηξερα οτι υπαρχει ακομα αυτο το ποστ...τι ψαρια χρειαζεσαι?Οσο αναφορα τις φροντοζες ναι εχω ψαρακια απο Malawi κ απο tanganika αλλα δεν εχουν κανενα απολυτος προβλημα μαζι...Γενικα ειναι καλο να βλεπεις πιο πολυ την συμπεριφορα του ψαριου παρα το ειδος του μερικες φορες.Π.χ. εαν παρατηρησεις ενα απο τα ενυδρεια μου εχει 100 μουρι Bemba μαζι χωρις κανενα προβλημα μονο κ μονο γιατι οι γονεις ειναι πολυ καλα ψαρια....

Link to comment
Share on other sites

Δεν ηξερα οτι υπαρχει ακομα αυτο το ποστ...τι ψαρια χρειαζεσαι?Οσο αναφορα τις φροντοζες ναι εχω ψαρακια απο Malawi κ απο tanganika αλλα δεν εχουν κανενα απολυτος προβλημα μαζι...Γενικα ειναι καλο να βλεπεις πιο πολυ την συμπεριφορα του ψαριου παρα το ειδος του μερικες φορες.Π.χ. εαν παρατηρησεις ενα απο τα ενυδρεια μου εχει 100 μουρι Bemba μαζι χωρις κανενα προβλημα μονο κ μονο γιατι οι γονεις ειναι πολυ καλα ψαρια....

Δεν εχεις προβλημα επειδη ειναι ψαρια που πρεπει να μπαινουν πολλα μαζι,εστω κι αν ο αριθμος που αναφερεις ειναι υπερβολικα μεγαλος............

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχεις προβλημα επειδη ειναι ψαρια που πρεπει να μπαινουν πολλα μαζι,εστω κι αν ο αριθμος που αναφερεις ειναι υπερβολικα μεγαλος............

Η αληθεια ειναι πως υπαρχει κ ενα ακομα τρικ για να μη μπαινουν οι γονεις κ τα μεγαλα αδερφια στον πειρασμο να δοκιμασουν τα νεα μικρα τους αδερφακια...Στο ενυδρειο με τα μουρι εχουμε εναν τεραστιο θαμνο απο java moss οπου τα μωρα βρησκουν καταφυγιο. :D Οσο αναφορα τον αριθμο δεν τα εχω μετρησει αλλα περιπου τοσα πρεπει να ειναι μαζι με τα μικρα.Δεν ηξερα οτι ειναι κοπαδιαστα ψαρια τα tropheus...ειχα την αισθηση πως ζουσαν σε μικρα γκρουπ :angry2:

Link to comment
Share on other sites

Και έλεγα έναν φίλο που είχε 3 ενυδρεία κολλημένο. Μετά έφτασα εγώ στα 2 και τώρα είδα αυτό!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

:bowdown::thumbup::hysterical::happybday::band:

(να φανταστω εισαι ενας απο τους χορηγους της ΔΕΗ ετσι? :thumbup::thumbup::( )

συγχαρητηρια παντως περα απο την πλακα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...