Jump to content

Ερωτησεις αρχαριου προς τις αφρικανες!!


Panos1990

Recommended Posts

Λοιπον σκοπευω να παρω ενα ενυδρειο της Juwel 80 η 100 λτ.. Και εδω ερχετε η ερωτηση, μπορω να βαλω Pseudotropheus socolofi και Labidochromis sp. “yellow” μαζι, θα ειναι ανετα? :thumbup: και αν ναι, ποσα ατομα..

αυτα τα ψαρακια μου αρεσουν πολυ :blink: και αυτα ηταν που με εβαλαν σε σκεψεις να φτιαξω ενυδρειο με αφρικανικες κιχλιδες.. :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Καθολου ανετα δεν θα ειναι.

Σε αυτα τα λιτρα δεν μπορεις να βαλεις καλα - καλα 1 Α + 3 Θ Labidochromis sp. “yellow” μόνα τους...

Link to comment
Share on other sites

βασικα σε κανενα απο τα δυο ενυδρεια δεν γινεται να μπει κατι απο malawi..απο 160λιτρα και πανω εισαι μια χαρα.. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως τα λιτρα που αναφερεις ειναι απαγορευτικα για τα συγκεκριμενα ψαρια

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ φίλε τα λίτρα σου είναι λίγα για malawi ,θα έλεγα όμως οτι θα μπορούσες να προσπαθήσεις σε νανοκιχλίδες Τανγκανίκας.Οι φίλοι της Τανγκανικας σίγουρα θα σε βοηθήσουν.Ψάξε το forum και θα βρείς ενυδρεία της συγκεκριμένης λίμνης.

Σου λέω για Τανγκανίκα γιατί αν στήσεις malawi σύντομα θα ανακαλύψεις οτι το συγκεκριμένο μέγεθος ενυδρείου δεν φτάνει για να φιλοξενήσει τα συγκερκιμένα ψάρια.

Φιλικά Σωκράτης Γεωργίου :blink:

Έγινε επεξεργασία - ΣΩΚΡΑΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
Link to comment
Share on other sites

Αν θες ριξε μια ματια στο qooqle για τα neolamprologus multifaciatus.Ειναι απο Tanganyika μικρα σε μεγεθος,ζουν σε κοχυλακια και μπορεις να βαλεις μια 3αδα-4αδα

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει παιδια, με κατατοπισατε πληρως, ακριβως επειδη δεν το εχω παρει το ενυδρειο ακομα, και θα το επερνα τον Σεπτεμβρη, θα προσπαθησω να μαζεψω πιο πολλα λεφτα :thumbup: για πιο μεγαλο απο 80λτ.. Ευχαριστω ολους!! :blink:

Link to comment
Share on other sites

Αν και η ερωτηση σου απευθυνεται σε Αφρικανες και εγω ειμαι Πειραιωτης, θα κανω την παρεμβαση μου. :thumbup:

Το μεγεθος του ενυδρειου που θελεις να παρεις θα σε απογοητευσει με τα ψαρια που θελεις να βαλεις. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...