Jump to content

Νεο Ενυδρειο


Recommended Posts

Ε βαλε κανα βιντεακι με τις "σφαλιαρες" να γουσταρουμε...

Οι επιλογες που σκεφτεσαι δλδ ειναι καλβοι μονοι ή μαζι με μπριχαρντι ή μαζι με τζουλι?

Link to comment
Share on other sites

Τωρα τελευταία οταν πλακώνονται και παω κοντα κανουν σαν τρελα και κρύβονται, σαν τα παϊδάκια που βλέπουν τον μπαμπούλα....

Θα βγαλω παντως ενα αλλα θελω να εχει πολυ ξύλο....

Αυτα τα 3 είδη ειναι μεσα και λεω να αποδυναμωσω λιγο την φαμίλια των brichardi να παρουν και οι καλβοι λιγο τα πανω τους...

Έγινε επεξεργασία - Irakles
Link to comment
Share on other sites

Γύρω στα 2 εκατοστά το χρόνο οι κάλβοι ! :)

 

Έχω έναν εδώ και 3 χρόνια και το επιβεβαιώνω :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πολυ ωραιο το ενυδρειο Ηρακλη!

Τωρα το βλεπω συνολικα.

Παντως πρεπει να βγαλεις εναν αρεν γιατι θα τον βρεις στην εισοδο του φιλτρου στο τελος.Εχεις σκοπο να βαλεις και κανενα θυληκο ακομη ή απλα θα περιμενεις γεννες?

Link to comment
Share on other sites

Θυληκο με αρσενικο παίζει ξυλο γιατι δεν του κάθεται λογο μάλλον των μικρών... σημερα μια χαρα παρεα ειναι διπλα δίπλα...

Link to comment
Share on other sites

Οχι... αυτα ειναι ζευγάρι απλα τα ειχε πιασει η σελήνη χτες!!! Για κανα 20 λεπτο μετα ολα καλα...

Link to comment
Share on other sites

Εχω δυο χαρεμια καλβων αλλα οταν πέφτει ξύλο κρύβονται...

Χέστες... Όταν δεν καθονται να τις φανε κρυβονται!

Γιατί δεν βάζεις ένα χαρτονάκι πισω, θα ειναι διπλάσια η ομορφια του, όχι οτι τωρα δεν ειναι πανεμορφο...

Τα crinum calamistratum από που τα πηρες; Ειχε απόθεμα; Ψάχνω κι εγω...

Έγινε επεξεργασία - DEX
Link to comment
Share on other sites

Χέστες... Όταν δεν καθονται να τις φανε κρυβονται!

Γιατί δεν βάζεις ένα χαρτονάκι πισω, θα ειναι διπλάσια η ομορφια του, όχι οτι τωρα δεν ειναι πανεμορφο...

Τα crinum calamistratum από που τα πηρες; Ειχε απόθεμα; Ψάχνω κι εγω...

Περιμένω να ξαναβρώ γιατι εφυγαν ολα τα φυτα... αλλιως ελπιζω να παρω βολβο απο τα δικα μου...

Εχω βαλει ενα χαρτόνι καφε και περιμενω να πιάσει άλγη για να διχνει πιο φυσικό...

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω να ξαναβρώ γιατι εφυγαν ολα τα φυτα... αλλιως ελπιζω να παρω βολβο απο τα δικα μου...

Εχω βαλει ενα χαρτόνι καφε και περιμενω να πιάσει άλγη για να διχνει πιο φυσικό...

Σου πειράζουν τα φυτά; Αυτό το φυτό θα ήθελα να το δοκιμάσω με τα μπούνα αλλά δεν ξέρω αν θα αντέξει. Εδώ ανούμπια έβαλα και είδα δαγκωνιά.

Α είναι χαρτόνι πίσω; Νόμιζα ότι φαίνεται ο τοίχος. Νομίζω μαύρο θα έδειχνε πιο ωραίο πάντως!

Link to comment
Share on other sites

Σου πειράζουν τα φυτά; Αυτό το φυτό θα ήθελα να το δοκιμάσω με τα μπούνα αλλά δεν ξέρω αν θα αντέξει. Εδώ ανούμπια έβαλα και είδα δαγκωνιά.

Α είναι χαρτόνι πίσω; Νόμιζα ότι φαίνεται ο τοίχος. Νομίζω μαύρο θα έδειχνε πιο ωραίο πάντως!

Τις βαλισνεριες τις τσιμπάνε... ανουμπιες οχι...

Αυτο το φυτό δεν μπορουν γιατι ειναι και σκληρό και πικρο λενε στη γεύση οποτε δεν το προτιμάνε...

Link to comment
Share on other sites

Και τα δικα μου παντως τα φρεσκα φυλλα στις ανουμπιες τα κατεβαζουν αμασητα και στα παλια βλεπεις δαγκωματιες παντου.

Δεν βαριεσαι ομως,χαλαλι τους!

Το κρινουμ και εγω το ψαχνω και δεν εχω δει σε καποιο μαγαζι Αθηνα μεχρι στιγμης..

Link to comment
Share on other sites

Ποσες γέννες μπορει να δωσουν τα Brichardi σε ενα ενυδρειο??? Πρεπει να εχω 3 γεννες σε 1,5 μηνα και πανω απο 200 νεογνά το θεμα ειναι αν συνεχίσουν ετσι καήκαμε!!! Πρεπει να αρχίσω μου φαίνεται τις εξαγωγες!!!

Link to comment
Share on other sites

Αθήνα είσαι! Δεν ρωτάς σε κανένα πετσοπ; Βάλε και αγγελίες, οι περισσότεροι εκεί δίπλα είστε! Αλίμονο σε μας τους νησιώτες!  :usd:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Και να οι νεα φουρνια Brichardi!!!

οπου να'ναι 2 μηνων!!!

post-58797-0-09591000-1457902594_thumb.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ποσες γέννες μπορει να δωσουν τα Brichardi σε ενα ενυδρειο??? Πρεπει να εχω 3 γεννες σε 1,5 μηνα και πανω απο 200 νεογνά το θεμα ειναι αν συνεχίσουν ετσι καήκαμε!!! Πρεπει να αρχίσω μου φαίνεται τις εξαγωγες!!!

 

Γροθια στην κριση!Εξαγωγη οχι μονο βρωσιμων αλλα κ τροπικων ψαριων απο την ελλαδα!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...