Jump to content

Νέο 240L Ενυδρείο Κιχλίδων


Recommended Posts

καλησπερα,το Labido σου ειναι θηλυκο και εχει αυγα στο στομα της.ποσες μερες ειναι μπουκωμενη?Την βλεπω λιγο μικρη ισως να μην τα κρατησει.Επισης και ενα acei φαινεται μπουκωμενο σε μια φωτογραφια.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Πρέπει να είναι 8-10 μέρες, το πολύ 12. Την πήρα πολύ μικρή 2-3εκ πριν από 1 χρόνο. Να επιχειρήσω να την βγάλω? Πρώτο μπούκωμα που συμβαίνει στο ενυδρείο ακριβώς στον χρόνο!

Μου κάνει εντύπωση για το acei που λες κυρίως γιατί είναι μικρά και δεν έχω παρατηρήσει αλλαγή συμπεριφοράς. Σε ποια φώτο το βλέπεις?

Έγινε επεξεργασία - Chnasos
Link to comment
Share on other sites

Το ασει φαινεται στις επανω,σ αυτην που ειναι μονο του πριν την γενικη του ενυδρειου.Μια χαρα τα κρατησε η λαμπι το.Ειναι ετοιμα,σχεδον για να τα φτυσει.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Όπως τα λένε τα παιδιά! Εγώ γενικά είμαι της άποψης να αφήνω το ενυδρείο να τρέχει μόνο του, χωρίς να επεμβαίνω. Κι αν είναι η πρώτη της φορά, θα την άφηνα γι ανα μην στρεσαριστεί.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι 10-12 μερες θα μπορεις να διακρινεις και τα μικρα στο στομα της,περιπου στις 25 μερες τα φτυνουν.και γω προτεινω να την αφησεις

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κατόπιν της προτροπής των πιο έμπειρων θα την αφήσω μέσα και όσα μικρά ζήσουν έζησαν...

Το acei πάντως μια χαρά βγαίνει και τρώει. Αν είναι κι αυτό έγκυος βλέπω να γίνεται παιδικός σταθμός το ενυδρείο! :D

 

Άλλες παρατηρήσεις ή κριτική που έχετε να κάνετε βλέποντας το ενυδρείο? Πάντα βοηθά μια ουδέτερη ματιά.

Link to comment
Share on other sites

Αν βγαινει κ τρωει σημαινει οτι δεν εχει μικρα στο στομα.Ειτε τα εφτυσε λογο απειριας,ειτε ειχε τροφη στο στομα οταν το φωτογραφισες ή ακομη μας ξεγελαει η φωτο κ απλα "δειχνει" μπουκωμενο.

Link to comment
Share on other sites

θα εχεις σιγουρα γεννα...εγω την πρωτη φορα που γεννησε η δικη μου....τα προλαβα και την εβγαλα και την εβαλα σε ενα ενυδρειο μικρο γενηστρα...και τη 2η φορα επισης εκανα το ιδιο...ειναι μικρο το δικο μου ενυδρειο και ηθελα να τα σωσω

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...